Mladá kamera

čtvrtek 28. 3. 2019

19.00 — Všechno bude

Česko-Slovinsko-Polsko-Slovensko, 2018, režie Olmo Omerzu, 85 min.

 

20.30 — Vienna Calling

Česko, 2018, režie Petr Šprincl, 66 min.
Film uvede režisér Petr Šprincl společně s producentem Markem Novákem a distriburorem Filipem Kršiakem. Po filmu bude prostor pro diskuzi.

pátek 29. 3. 2019

VELKÝ SÁL

16.30 — Zahájení festivalu

16.35 — VARY(ace)

17.00 — Zahájení soutěže

17.15 — Soutěžní blok 1 (120 min.)

19.15 — Rozborový seminář 1 (60 min.)

20.45  Soutěžní blok 2 (110 min.)

22.45 — Rozborový seminář 2 (60 min.)

 

MALÝ SÁL

23.00Kakkaducci DJ set

24.00 Půlnoční pětačtyřicítka – neformální setkání s tvůrci a porotou

00.30Ondřej Štindl DJ set

 

sobota 30. 3. 2019

09.00 — Soutěžní blok 3 (105 min.)

10.45 — Rozborový seminář 3 (60 min.)

12.00 — Soutěžní blok 4 (90 min.)

13.30 — Rozborový seminář 4 (60 min.)

15.00 — PAF – Přehlídka filmové animace a současného umění

Projekce snímků finalistů soutěže „Jiné vize 2018“ z filmové přehlídky PAF Olomouc.

17.30 — Vyhodnocení Mladé kamery 2019

FILMAK – Vzpomínka na amatérského filmaře Petra Láška

Slavnostní předání cen autorům nejlepších filmů    

Projekce vítězného filmu

19.30 — Brněnská 16 

Výběr z filmové soutěže s úvodním slovem Milana Šimánka.

 

AFTERPARTY

Restaurace Na Střelnici (Čtverka), Sadová 519, Uničov

21.00 — Start afterparty

21.00 — Rebellions DJs: Czenda & Cubana

23.30 — MIDI LIDI

01.30 — Killiekrankie

 

Po dobu konání 44. Mladé kamery

VESTIBUL KINA — Soutěžní návrhy na vizuální styl 45. Mladé kamery Uničov

MALÝ SÁL — Konzultace s Nikolou Orozovičem

Přehled soutěžních filmů

Soutěžné kategorie: 
Hraný do 15 = H15. Animovaný do 15 = A15. Dokumentární a jiný do 15 = O15.
Hraný do 20 = H20. Animovaný do 20 = A20. Dokumentární a jiný do 20 = O20.
Hraný do 30 = H30. Animovaný do 30 = A30. Dokumentární a jiný do 30 = O30.

pátek 29. 3. 2019

BLOK 1

      

01: ČLOVĚK KILIMANDŽÁRO

MT. HUMAN

Jan Hecht

Česko

hraný

H30

0:28:50

02: SUPER VESMÍRNÝ TÝM

 

Nela Kubíčková

Česko

animovaný

A20

0:04:58

03: TATÍNEK POD STROMEK

HE WAS HERE

Dominik György

Slovensko

hraný

H20

0:08:00

04: JA:PA

JA:PA

Jiří Karmasín

Česko

experimentální/taneční

O30

0:03:11

05: NESMÍRNÁ MÁMA

AN ENOURMOUS MOM

Tereza Atanasčevová

Česko

hraný

H30

0:15:25

06: JAYRO – FIRE / MY DARLING WHY

JAYRO – FIRE / MY DARLING WHY

Amálie Kovářová

Česko

videoklip

O30

0:05:29

07: PÉRÁK: PRÁCHEŇSKÝ HRDINA?

PERAK, THE HERO OF THE REGION OF PRÁCHENSKO?

Barbora Kočičková

Česko

dokumentární

O30

0:11:21

08: LEAVE.

LEAVE.

Hana Kocurková

Česko

experimentální

O30

0:01:05

09: KARAFIÁT

CARNATION

Vojtěch Konečný

Česko

hraný

H30

0:15:29

10: PARAZITI

PARASITES

Ivana Zapletalová

Česko

animovaný

A30

0:05:09

11: JÁ JSEM PRÁCE

I AM THE WORK

Radim Grzybek

Česko

dokumentární

O30

0:11:11

12: PIVO PRO ŠTĚSTÍ

LUCKY BEER

Vít Modrák

Česko

hraný

H20

0:03:19

BLOK 2

 

     

13 MK 10:9

MK 10:9

Valeria Recmanová

Česko

hraný

H20

0:14:18

14 BOŽSKÁ ALEGORIE

DIVINE ALLEGORY

Ondřej Trojan

Česko

art

O20

0:02:30

15 NAHOŘE BEZ

ELDERPOWER

Hannah Saleh

Česko

dokumentární

O30

0:05:39

16 NAD MÍRU

 

Zuzana Berná

Česko

animovaný

A15

0:03:01

17 SKOŘÁPKÁŘ

 

Jan Pokorný

Česko

hraný

H20

0:01:46

18 MLÍKAŘ

THE MILKMAN

Lukáš B. Citnar

Česko

hraný

H30

0:06:05

19 DOSLOVNÁ POHÁDKA

LITERALISTIC FAIRYTALE

Olga Staňková, Petra Pavlíčková

Česko

animovaný

A30

0:01:48

20 LETOPIS LUBORA DOHNALA

PORTRAIT OF LUBOR DOHNAL

Barbora Chalupová, Matěj Piňos

Česko

dokument

O30

0:04:00

21 THE FIREARMS – COLD

THE FIREARMS – COLD

Barbora Kočičková

Česko

videoklip

O30

0:03:32

22 NEJSTARŠÍ POVOLÁNÍ

THE OLDEST PROFESSION

Dominik Vladař

Česko

mockument

O30

0:13:05

23 DETEKTIV

THE DETECTIVE

Christoffer Vala

Česko

hraný

H20

0:03:23

24 NEVOLNOST

NAUSEA

Alžběta Kroupová

Česko

experimentální

O30

0:09:12

25 VH

VH

Františka Bakošová

Česko

hraný

H20

0:03:00

26 KILLER BLOW 2: POMSTA

KILLER BLOW 2: RETRIBUTION

Michal Švarc

Česko

hraný

H30

0:07:20

27 MAGNIFÜCK

MAGNIFÜCK

Daniel Dandul

Česko

animovaný

A20

0:01:30

28 GARÁŽ

GARAGE

Luboš Rezler, Matěj Piňos

Česko

hraný

H30

0:05:40

29 BLUE

BLUE

Shiwei ShenČínahranýH30

0:10:40

30 PEKLO NA MÍRU

HELL IN THE SOUL

Jana Mašková, Petr Sulan

Česko

dokumentární s prvky animace

O20

0:04:26

sobota 30. 3. 2019

BLOK 3

 

     

31: Z PEKLA DO PEKLA

FROM HELL TO HELL

Daniel Habrda

Česko

hraný film

H30

0:30:00

32: KAMERA, KLAPKA, PIZZA

 

Patrik Polák

Česko

dokumentární portrét

O20

0:06:05

33: Z MINULOSTI DO PŘÍTOMNOSTI

 

Zdeněk Látal

Česko

animovaný

A20

0:04:22

34: SVĚT HERCŮ

WORLD OF ACTORS

Filip Rzepka

Česko

hraný

H30

0:02:25

35: CESTY

THE WAYS

Michal Kupka

Česko

experimentální

O30

0:07:45

36: PARAZIT

PARASITE

Jan Singer

Česko

dokumentární

O30

0:14:28

37: THE CHOBINEK

 

Marcela Mencelová

Česko

animovaný

A20

0:03:26

38: OKNO

THE WINDOW

Efim Groutskij

Česko

hraný

H30

0:05:50

39: MEZITÍM CO NĚJAKÝ MUŽ S BÍLOU KOŠILÍ A S KRÁTKÝMI RUKÁVY PLATIL SVŮJ NÁKUP U PULTU

 

Minh Thang Pham

Česko

konceptuální

O30

0:04:00

40: SVIT

 

Prokop Prčík

Česko

experimentální videoklip

O20

0:01:44

41: ETERNITY

ETERNITY

Yeaeun JangJižní koreaanimovanýA30

0:04:00

42: HISTORIE ŠKOLY

 

Kamila Němcová, Adéla Fukalová, Valentýna Pišťáková, Šimon Vybíhal

Česko

animovaný

A20

0:05:52

BLOK 4

 

     

43: ŘASY

LASHES

Elvira Dulskaia

Rusko

hraný

H30

0:06:13

44: KUCHNY

THE COOKS

Michal Kobza

Česko

dokumentární

O20

0:15:34

45: TAJEMSTVÍ BÍLÉ TAŠKY

 

Matyáš Straka

Česko

hraný

H15

0:05:31

46: NEZNÁMÁ BÁSEŇ OD NEZNÁMÉHO AUTORA

UNKNOW POEM FROM UNKNOW POET

Valentýna Pišťáková

Česko

animovaný

A20

0:00:54

47: HYPE

 

Jaroslava Jefimová

Česko

hraný

H15

0:04:30

48: JOSEF BARTOŠ

JOSEF BARTOŠ

Michaela Bartošová

Česko

dokumentární

O30

0:07:07

49: MACHINA

MACHINA

Marek Sosna

Česko

animovaný

A20

0:04:51

50: A CO SI O TOM MYSLÍ BŮH?

AND WHAT DOES GOD THINK ABOUT IT?

Pavel Vávra

Česko

hraný

H20

0:05:10

51: FUTURE RELATIONSHIP

 

Alan Sýs

Česko

hraný

H30

0:01:00

52: AŽ SKONČÍ LÉTO

 

Rudolf Mašata

Česko

hraný

H20

0:07:24

53: KAROL SIDON „SEN O MNĚ A MÉM OTCI“

 

Matyáš Lada

Česko

dokumentární

O15

0:05:50

54: PAN BALLOO

MR. BALLOO

Jan Daniel

Česko

hraný

H20

0:09:19

55: THE SPOOK

THE SPOOK

Zuzana Berná

Česko

videoklip

O15

0:04:16

56: CHOROBA

 

Jaroslav Mazánek

Česko

animovaný

A20

0:01:56

57: O DEN VÍCE

ONE MORE DAY

Eva Vychodilová

Česko

hraný

H20

0:03:41